Belgrad Üniversitesi Diş Hekimliği

Sırpça ismi ile bilinen Belgrad Üniversitesi, bu üniversitenin kökleri geçmişe dayanmaktadır. Belgrad’ da kurulan Belgrad üniversitesi 1808 yılında eğitim öğretim hizmetine tam anlamıyla başlamıştır. Avrupa birliği standartlarındadır. Erasmus gibi Türkiye’ de gençlerin çok tercih ettiği bir değişim programını da içine alarak uluslararası bir platformda kendini geliştirmeye devam ediyor. Yurt dışında okumak birçok gencin hayali ama gerek ekonomik şartlar gerekse yeterli bilgi eksikliği yüzünden öğrenciler zorlu süreçlerden geçmekte. Bu süreçleri yaşarken birçok alternatif karşılarına çıkıyor. Bu fırsatlardan en doğru olanını seçmek gerekiyor. Bütün bunları isterken hayallerimize kavuşmamız için bu üniversite şeffaf olarak bize kapılarını ardına kadar açıyor.

Geleceklerini şekillediren üniversite hayallerinde Belgrad üniversitesi gençlere yeni ufuklar açıyor. Anne babaların çocukları için en iyiyi istediği günümüzde Belgrad üniversitesi yeni neslin ufuklarını açacak eğitim öğretim kadrosuyla en iyiyi hedefliyor. Enstitüleri, Fakülteleri, akademik tesisleri, laboratuarları, konaklama tesisleri ile gençlerin rahatı için her şey düşünülmüş. Teknolojinin bizlere sunduğu en büyük nimetlerden internette açık ağ ile bütün öğrencilere erişebilirlik sağlıyor. Bu sayede öğrenciler merak ettikleri her şeyi internet aracığıyla üniversite bünyesinde karşılayabiliyor. Ayrıca Üniversite bünyesinde bulunan 2 kütüphane ile gençlerin ufkunu açmada yeterli donanıma sahip. Dünyaya açılırken 628 öğretim görevlisiyle hizmet veriyor. Eğitim dili Arnavutça olduğu için öğrencilere 3 ile 6 aylık kurslar veriliyor. Bu kurslar sayesinde eksikler kapatılıyor.

Kendini yetiştirmiş ve ahlaki çevrenin eşliğinde modern imkanlarla hizmet veren Belgrad üniversitesi her yıl 13 000 öğrenci 3 yıllık eğitim programlarını tamamlamaktadır. Bu programlar sayesinde kendine yetiştiren idealist ve başarılı gençler geleceğimizi aydınlatmaktadır. Üniversite eğitim öğretim kapsamında ekolojik ve teknolojik bir çok çalışma yürütmektedir. Uluslararası platformda diğer üniversiteler ile yoğun çalışmalar eşliğinde projeler geliştirmeye ve yürütmeye devam etmektedir. Ayrıca Kalkandere Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Bu demek oluyor ki kesinlikle çağın gerisinde değil yaşadığımız yüzyılı temsil eden değerlerle yoğrulmuştur. Daha sayamayacağımız muhteşem imkanları bizleri gelişime yeniliğe ve başarıya doğru götürecektir. Geleceğimiz için aklımızda bulunan endişeleri yok edeceğiniz bir üniversite hayatı aslında çok yakınınızda.