Belgrad Üniversitesi

Üniversite eğitimi almak günümüzde her gencin hakkıdır. İster ülkemizde olsun, ister yurt dışında olsun, üniversite hayatı da belirli mali harcamaları beraberinde getirmektedir. Ülkemizde ki devlet üniversitelerin de, YÖK tarafından belirlenen asgari düzeyde eğitim-öğretim harcı yatırılırken, yine ülkemizde bulunan özel üniversitelerde; kendi belirledikleri ölçülerde eğitim harçları ile örgün ya da ikinci öğretim çerçevesinde eğitim hayatlarını devam ettirmektedirler. Ülkemiz de üniversite eğitiminde belirlenen ücretler böyle iken, yurt dışı üniversite eğitiminde de ücretler her üniversitenin kendi bünyesine göre farklılık göstermektedir. eğer üniversite hayatınıza yurt dışında devam etmeye karar verdi iseniz, seçeceğiniz üniversite de sizi parasal anlamda ya dar boğaza sürükleyecek ya da eğitim alırken dahi, cebinizin rahatlaması ile yüzünüzü de güldürecektir. Gunumuzun yaşam standarları hepimizi ekonomik tercihlere yöneltirken, haliyle yırt dışında eğitim alacağımız zaman üniversitelerin ücretlerine bir göz atmamı kaçınılmaz olacaktır. Hepimiz “bir yandan okuyalım ama diğer yandan da ekonomik ücretler olsun gittiğimiz üniversitelerde” diyorsanız, Belgrad üniversitesi ücretlerine bir göz atmanızda yarar var. Çünki, hem eğitim kalitesi ile kendi kulvarında rakipleriyle aynı seviyede iken, hem de ücretleri konusunda cebinizi yakmayan yıllık fiyatları ile yüzünüzü güldürmektedir.

Uluslararası standartlar da eğitim imkânı sağlayan Belgrad üniversitesi, öğrencinin maddi anlamda büyük parasal kayıplarının önüne geçmeyi hedeflemektedir. Avrupada ki diğer üniversitelerin ve Ülkemizde eğitim veren vakıf üniversitelerinin eğitim harçları ile kıyaslandığı zaman, Belgrad Belgrad üniversitesinin eğitim harç bedellerinin ne derece düşük olduğu fark edilmektedir. Belgrad üniversitesi ücretleri için yaklaşık olarak, her eğitim senesine ortalama 1000 Euro – 3000 Euro arasında harç bedeli ödenmesi hesaplanırken, öğrenciler avrupada seçkin bir üniversitede eğitim alabilmenin gururunu yaşayacaklardır.

Ülkemizdeki özel üniversiteler ile kıyasladığımızda Belgrad üniversitesi ücretleri ekonomik yaklaşım ile hedefinizin yurt dışı olmasını sağlayacaktır. Zira, Ülkemizdeki vakıf üniversiteleri ortalama yılda 18.000-30.000 arası bir okuma maliyeti gerektirirken, Bu üniversite de okumak yıllık 1.800 – 7.000 TL arasında değişen rakamlarla bir daha düşünmenizi gerektirecek ve önceliğinizin Sırbistan’ya kaymasını sağlayacaktır. Hem kalite, hem ekonomik eğitimin doğru adresi Belgrad üniversitesi..